تبلیغات
سایت شخصی عباس عباسی قهرمانلو - برگزاری کنکور دکتری وزارت بهداشت در تابستان 95
اپیدمیولوژی برای همه

برگزاری کنکور دکتری وزارت بهداشت در تابستان 95

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-10:22 ق.ظ

 ایمیل جناب آقای دکتر هلاکویی در خصوص کنکور دکتری اپیدمیولوژی در سال 95 :


با سلام و احترام
با توجه به پرسش مکرر دانشجویان محترم
بدینوسیله اخبار برگزاری امتحان دکترای تخصصی در سال 95 (مردادماه) را براساس آخرین اطلاعات کسب شده تایید می نماید. البته به قرار معلوم این امتحان به منظور تکمیل ظرفیت ها خواهد بود
در خصوص آزمون اپیدمیولوژی از میان دانشگاهها ظاهرا دانشگاه شیراز تمایل به پذیرش دانشجودر این نوبت اعلام نموده استچونکه این دانشگاه در بهمن 94 اقدام به پذیرش دانشجو نکرده است. البته اینجانب بعنوان دبیر هیات ممتحنه به دلایلی با این نوبت آزمون موافق نبوده ام. 
شایان ذکر است که امتحان کتبی این آزمون به شیوه معمول (94) برگزار خواهد شد ولی مصاحبه به  مناطق آمایشی (دانشگاهها) به صورت پایلوت واگذار می گردد و نوبت بعدی در مرداد ماه 96 به شیوه مورد نظر وزارت متبوع خواهد بود. البته تا این تاریخ این اخبار را موثق تلقی فرمایید ولی همواره احتمال اعمال تغییراتی در آن دور از انتظار نیست. 
با آرزوی توفیق

هلاکوییاطلاعیه وزارت بهداشت
براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هماهنگی با دانشگاههای علوم پزشکی و تقاضاهایی که از طرف این دانشگاهها مطرح شده است در صدد هستیم که آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) را در تابستان 95 برگزار شود. به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر جمشید حاجتی دبیر شورای علوم پایه پزشکی،‌بهداشت و تخصصی با اشاره به هماهنگی های انجام شده در خصوص برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال آینده در تابستان  95 افزود مرحله کتبی این آزمون به صورت متمرکز و مشابه سالهای گذشته و مرحله مصاحبه آن توسط دانشگاه های پذیرنده در مناطق آمایشی اجرا می شود.

دکتر حاجتی با اشاره به اینکه در حال برگزاری آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال94 هستیم و پذیرش آن هم در بهمن ماه انجام خواهد شد خاطرنشان کرد ظرفتیهایی که دانشگاه ها در بهمن ماه پذیرش نکرده اند، ظرفیتهای جدیدی که در دانشگاهها با مجوز شورای گسترش دانشگاهها بوجود آمده و مواردی که به دلیل نبود حدنصاب در پذیرفته شدگان آزمون سال 94 پذیرش نداشته ایم جملگی ظرفیتهای آزمون سال  95 را تشکیل می دهند که آن را مثل همیشه در نزدیکی زمان برگزاری آزمون اعلام خواهیم کرد.

دبیر شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در ادامه شرط فارغ التحصیلی افراد برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) را مورد توجه قرار داد و افزود برای آزمون سال 95 مستندات کافی اعم از اینکه فرد تا پایان شهریور ماه برای شرکت در آزمون فارغ التحصیل می شود را مطالبه می کنیم.

وی افزود چون بعضاً افراد در زمان آزمون نمی توانند فارغ التحصیل بشوند و این موضوع مشکلاتی را برای ظرفیت دانشگاهها بوجود می آورد، برای سرو سامان دادن به این موضوع دانشجویان باید مستندات کافی از طرف دانشگاه همچون استاد راهنما، گروه آموزشی و دانشکده مربوطه را در تائید فارغ التحصیلی خود ارائه بکنند.

 

دکتر حاجتی در پایان زمان آزمون کتبی را براساس هماهنگی با مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اواخر تیر ماه یا اوایل مرداد ماه و مصاحبه آن را هم در نیمه شهریور اعلام کرد و افزود در مورد امکان شرکت افراد مشمول در طرح نیروی انسانی در آزمون آینده بررسی هایی در دست انجام است و امیدواریم بتوانیم برای آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال 95 یا 96 تسهیلات جدیدی فراهم بکنیم که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.


لینک خبر اصلی در سایت وزارت بهداشت    

نظرات() 
صحرا
یکشنبه 18 بهمن 1394 08:57 ق.ظ
این كم و زیاد شدن نمره ها بر چه اساسیه؟
مثلا من تهران زندگی میكنم
بیس شهید بهشتی خوندم اما ارشد رو شهرستان
قصدم برای دكترا فقط تهرانه
ایا شانس قبولی من كمه؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
دوست عزیز فکر میکنم این پنجمین بار است این نظر را می فرستید من در همان بار اول پاسخ داده و تایید کردم در قسمتی که نظر اول را داده اید پاسختان را می توانید ببنید.
صحرا
یکشنبه 18 بهمن 1394 01:11 ق.ظ
این كم و زیاد شدن نمره ها بر چه اساسیه؟
مثلا من تهران زندگی میكنم
بیس شهید بهشتی خوندم اما ارشد رو شهرستان
قصدم برای دكترا فقط تهرانه
ایا شانس قبولی من كمه؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : نه این گونه منظورم نبود. منظورم این است که شما فرضا هم مصاحبه تهران می روید و هم کرمان. اگر در تهران مثلا از 30 25 بگیرید این انتظار که در کرمان 25 بگیرید را نباید داشته باشید یعنی احتمالش هست نمره شما در تهران کرمان تفاوت اساسی داشته باشد که این تفاوت ناشی از نحوه نمره دهی در هر دانشگاه خواهد بود. شانس قبولی به مقطع قبلی ربطی ندارد دوست عزیز
صحرا
شنبه 17 بهمن 1394 09:39 ب.ظ
سلام اقای دكتر
خواهش می كنم جواب بدید خیلی استرس دارم
اقای دكتر اطلاعیه وزارت بهداشت گفته تغییر نسبت مصاحبه و كتبی . ولی بعد از طی موازین قانونی. یعنی ممكنه به مرداد امسال برسه این قانون؟
و همچنین گفتن دانشگاه ها نصاخبه میكنن این جوری پارتی بازی نمیشه؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
بله احتمالا برای آزمون امسال این اقام عملی می شود. نه فکر نمی کنم. کمی روال مصاحبه غیرقابل پیش بینی خواهد شد یعنی کسی که در مصاحبه مثلا تهران نمره خوبی می گیرد شاید در مصاحبه کرمان نمره کمی بگیرد. قضیه پارتی بازی را واقعا نمی شود نه تایید کرد و نه تکذیب.
دوست
چهارشنبه 23 دی 1394 08:19 ب.ظ
با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر عباسی
ضمن سپاسگزاری از فعالیتهای سودند شما جهت اطلاع رسانی و مشاوره و راهنمایی و ارائه رفرنسهای مفید به داوطلبان،درخصوص شرایط پذیرش دانشجو در سال 95 فقط در دانشگاه شیراز باید به همه داوطلبان بگیم که به شایعات توجه نکنید اگر به یاد داشته باشید تا چند ماه گذشته حتی برگزاری کنکور 95 تکذیب می شد ولی از نیمه آذرماه خبر برگزاری آزمون 95 رسمی شد.بنابراین منطقی بنظر نمی رسد که برای پذیرش 4 یا 5 نفر در رشته ای کنکور برگزار کنند لطفا دوستان مثل گذشته با قطعیت اظهار نظر
نکنند. با احترامی که برای استاد هلاکویی قائل هستم باید بگویم ایشان رئیس برد هستند ولی از افراد تصمیم گیرنده در وزارتخانه دور هستند و لحظه آخر مطلع می شوند.انشالله بزودی همه موارد مشخص میشود.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
خواهش می کنم.
در این زمینه نیز واقعا هیچ قطعیتی وجود ندارد. بعید می دانم دانشگاه هایی که امسال پذیرش داشتند دوباره در ترم بعدی دانشجو بگیرند چون دو ترم پشت سر هم ورودی داشتن باعث فشردگی شدید در برنامه ها می شود و سایر مسایل. البته امسال بحث پذیرش تبریز هم بود ولی در لحظات آخر مطلع شدیم که پذیرش ندارد. احتمالش هست که تبریز هم پذیرش داشته باشد. البته این هم عرض کنم که امسال رشته مدیریت فقط 9 نفر پذیرش داشت که پارسال 23 نفر بود. پس بعید نیست برای همان 5 نفر کنکور برگزار شود. جناب آقای دکتر هلاکویی نیز گفته اند که تا به امروز این شرایط برقرار است و احتمال تغییر را نیز گوشزد نموده اند. به نظرم بهتر است در این زمینه نیز اظهار نظرهای آنچنانی نکنیم. ممنون ا توضیحات شما و ممنون از توصیه تان
سهراب
سه شنبه 22 دی 1394 07:41 ب.ظ
سلام دکتر جان ممنون از زحماتتان. بله بنده فارغ التحصیل اصفهان هستم. اقای حسین زاده از دوستان صمیمی بنده هستند ایشون سال بالایی ما بودن.
سهراب
دوشنبه 21 دی 1394 10:05 ب.ظ
سلاام رتبه بنده هم 10 شده
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام آقای ایرانپور
تبریک عرض می کنم همشهری عزیز.
انشالله که همیشه موفق و موید باشید
ممنون از مشارکت شما. دانشگاه قبلی شما اصفهان بوده؟ فکر می کنم با آقای حسین زاده همکلاس بودید.
رضا
شنبه 19 دی 1394 04:19 ب.ظ
با سلام
ضمن احترام ویژه برای آقای دکتر عباسی و تشکر از اطلاع رسانی سریع و به هنگام جا داره برای اونایی که با اطمینان کامل میان و نظر میدن ابراز تاسف کنم.کم سیستم فشار عصبی بهمون وارد میکنه بعضی از دوستان نیز این فشار رو چند برابر میکنن.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام و عرض ادب
خواهش می کنم. متاسفانه برخی دوستان چنان با قاطعیت نظر می دهند که نمی شود نادیده گرفت و قبول نکرد. متاسفانه بنده نیز هیچ اطلاع موثقی درباره ظرفیت ها نداشتم و به همین دلیل این مسایل پیش آمد. انشالله که شما جزو قبول شدگان باشید
دکترا
شنبه 12 دی 1394 09:15 ب.ظ
تشکر از دوست داوطلب.ممنونم
داوطلب
شنبه 12 دی 1394 12:49 ب.ظ
سلا دوست عزیر(مخاطب با اسم دکترا)
یکی از اساتیدی که در جلسه مصاحبه بودند گفنتد 19 نفرروزانه پذیرش خواهیم داشت.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ظاهرا 19 نفر پذیرش خواهد بود.
داوطلب
شنبه 12 دی 1394 12:37 ب.ظ
سلام.
نمره ی پژوهشی
اصلا به تعداد مقالات نیست. به کامل بودن آیتم ها و دفاع از آیتم ها بستگی دارد.
مثلا: کسی نمره ی کامل میگیرد که مقاله،سخنرانی،طرح،کتاب داشته باشد و اگر سوالی از مقالات مذکور و یا هر آیتم دیگری پرسیده شود بتواند پاسخگو باشد.
در مورد آموزشی هم تعداد واحد تدریس شده در هر ترم و مقطع با یک ضریب معین محاسبه می شود که فقط افراد با سابقه(هیئت علمی) توانایی کسب نمره ی کامل دارند.
بقیه آیتم ها کاملا سلیقه ای است.
در مورد نمره ی کامل مصاحبه بنده فکر میکنم 26 نمره است و 4 نمره(معدل و نمره ی زبان)دست وزارتخانه است.
سلامت و شاد باشید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام خیلی ممنن از اطلاعاتی که دادید.
بله دقیقا فرمایشان جنابعالی صحیح است. در خصوص معدل و زبان نیز گمانه زنی های زیادی وجود دارد بنده نیز فکر می کنم هر کدام دو نمره دارند که توسط وزارت اعمال می شود اما یکی از دوستان می گفت هر کدام سه نمره دارند. در هر حال ریز نمرات مصاحبه دقیقا برای ماها مشخص نیست.
دوباره از حضورتان متشکرم
شنبه 12 دی 1394 08:04 ق.ظ
سلام. میشه بفرمایید امسال مصاحبه کننده ها چه کسانی بودند؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
طبق فرمایش دوستان امسال دکتر هلاکویی، دکتر سوری، دکتر متولیان، دکتری لطفی و دکتر حسن زاده در مصاحبه حضور داشتند.
جمعه 11 دی 1394 12:18 ق.ظ
سلام
آقای دکتر شما اطلاع دقیق تری در مورد ظرفیت های سال دیگر ندارید ؟ یک از دانشجویان که همایش موسسه دکتر خلیلی رفته بودند بیان شده که ۶۰ درصد ظرفیت را بهمن را می گیرند و ۴۰ درصد بقیه را ورودی مهر می گیرند . البته من رشته ام اپیدمیولوژی نیست
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
نه متاسفانه ندارم.
البته طبق فرموده دکتر هلاکویی پذیرش تابستان 95 بصورت تکمیل ظرفیت خواهد بود. در خصوص این موسسه و اطلاعاتی که داده اند هم اطلاعی ندارم و توصیه اکید بنده این است که به هیچ وجه به حرفهای موسسات اعتماد نکنند و تنها اخبار منبع موثق را در این زمینه دنبال کنند.
م
پنجشنبه 10 دی 1394 05:47 ب.ظ
سلام
اطلاعی دوستان دارند در کنکورهای قبل به طور معمول حداقل نمره مصاحبه چقدر بوده؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
در کنکور 92 بودند دوستانی که نمره 60 و خورده ای گرفته بودند. اما حداقل نمره را نمی دانم به چه شکل بوده است.
داوطلب
پنجشنبه 10 دی 1394 10:56 ق.ظ
سلام ازدوستانی که امسال مصاحبه رفتندسوالی داشتم
در جلسه ی مصاحبه همه ی اساتید باهم یک نمره کلی میدهند یا اینکه هر استاد مسئول بررسی یک آیتم است و نمره ی جدا میدهد؟ اگر جواب قسمت دوم بلی است امسال به چه ترتیبی بوده به این معنی که کدام استادو چه آیتمی را برعهده داشته
با تشکر از آقای دکتر عباسی
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
هر استادی مسئول یک قسمت است. مثلا سال گذشته دکتر سوری پژوهشی و دکتر حسن زاده آموزشی بودند و دکتر هلاکویی هم فن بیان و ... را می سنجیدند. امثال را دستان می توانند یاری کنند.
خواهش می کنم.
دوست
پنجشنبه 10 دی 1394 10:40 ق.ظ
سلام برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم
من هم لب مرزی هستم
اگر در مقالاتی که ارائه دادیم هیچکدوم نفر اول یا مسئول نباشیم برای هر کدوم چه امتیازی میگیریم؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
امتیا که تعلق می گیرد اما اینکه چند امتیاز می گیرید را نمی دانم فکر می کنم این نوع ریزنمرات فقط در دست اساتید است.
علوم پزشکی
پنجشنبه 10 دی 1394 10:17 ق.ظ
سلام خسته نباشید
من نمره ی زبانم 50 شده آیا نمره ای کسب میکنم؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام بله ولی نمره تان کمتر از شخصی می شود که مثلا نمره 70 کسب کرده است
کوهورت
پنجشنبه 10 دی 1394 10:10 ق.ظ
سلام و عرض ادب
آیا منظور از پیام قبلی این است که اگر کسی 7مقاله یا حداکثر 8واحد تدریس داشته باشه.حداکثر نمره رو کسب میکنه؟باتشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
نه خیر. حداکثر نمره یعنی اینکه سقف امتیازات آن قسمت چقدر است یعنی اینکه نهایت نمره آموزش از 30 است اینکه چند واحد تدریس داشته باشید تا 8 نمره تعلق بگیرد را بعید می دانم به جز اساتید شخص دیگری بداند.
چهارشنبه 9 دی 1394 09:48 ب.ظ
سلام ممنون برای راهنمایی های خوبتون
کسی اطلاع داره سقف پژوهشی و آموزشی چه اندازه اس؟
بازم ممنون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
تا جایی که بنده می دانم پژوهشی 7 و آموزشی 8 است که ضرب در 5 می شوند. بعبارتی 35 و 40 از 150.
م
چهارشنبه 9 دی 1394 01:06 ق.ظ
با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دوستان...اطلاعاتی که میزارم سعی میکنم تمامو کمال دقیق باشد تا با احساس دوستان بازی نشه....از 19 نفر مطمینم و اینی که در کل دانشگاههای تهران 14 نفر با هم میگیرند....نمره رتبه 20 پارسال که کرمان قبول شده اند 374 بوده است و امسال 4یا 5 نفری بالای 100 تا سوال درست زدند....نمره زبان 3 نمره هست از 30 که توسط وزارت خونه داده میشه و معدلم 3 نمره داره و 24 نمره مصاحبه هم دست اساتید است که در جلسه مصاحبه نمرش داده میشه و از این 24 نمره 8 نمره آموزشی و 7 نمره پژوهش ...فک کنم 3نمره فعالیت اجرایی و 6 نمره هم فن بیان و مسایل شخصیتی که صحبت کردن زبان رو هم شامل میشود و جمعا جمع نمرات میشه 30 که خب به روایتی ضربدر 5 میشه....انشالله همه دوستانی که تلاش کردند جز قبول شدگان باشند
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام و درود
خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادید. با توجه به تجربه ای که پارسال داشتم احساس می کنم اطلاعاتی که در زمینه نمره قبولی آخرین فرد داده اید صحیح باشد. در خصوص امسال نیز ظاهرا همین است و تعداد خیلی کمی بالای صد داریم. بقیه نمرات هم خیلی ممنن که گفته اید به چه ترتیب است.
ممنون از مشارکت صمیمانه شما
سه شنبه 8 دی 1394 05:23 ب.ظ
سلام آقای دکتر خسته نباشید
میدانم که آزمون کتبی و مصاحبه هر دو به اتمام رسیده اما برای افرادی مثل بنده که تلاش کرده اما در کل در مورد قبولی مردد هستند، هنوز هم جای استرس وجود دارد.میخواستم از شماخواهش کنم اگر میتوانید و مقدور است این اطلاعات را( همین چند پیام اخیر در مورد تعداد ظرفیت ، میزان نمره ی کل، رنج سوالات صحیح دوستان و.. )رابه صحت برسانید.ممنون از زحمات همیشگی شما
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام و ادب
من شرایط شما را کاملا می فهمم و درکتان می کنم به هر حال ما نیز این مراحل را پشت سر گذاشته ایم. من تا آنجاکه اطلاعات دارم در سایت می گذارم دوستان و همراهان همیشگی نیز لطف می کنند و اطلاعاتی که بدست می آوردند را در نظرات اعلام می کنند اما حقیقت این است که اکثر این اطلاعات دقیقا درست نیستند. در نظرات یکی از دوستان می گوید نفرات دعوت شده به مصاحبه 38 نفر بوده یکی دیگر می گوید 58 بوده. چون هر کسی بر حسب اطلاعاتی که دارد نظر می دهد. شاید برخی اطلاعات بنده نیز واقعا صحیح نباشد. در نهایت همه چیز در اینجا هست سعی میکنم بر حسب نظراتی که دوستان داده اند یک جمع بندی کلی داشته باشیم و بیان کنیم
ممنون از لطف شما
کنکور 94
سه شنبه 8 دی 1394 12:50 ب.ظ
سلام خسته نباشید
دوست داوطلب من واقعا از خبر شماخوشحال شدم.میتونم بپرسم منبع اطلاع شما کجا ویا چه کسی بوده؟
آقای دکتر عباسی سال گذشته چندنفر قبولی ملی داشتیم و باچه نمره ای؟
ممنون از زحماتتون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون
پارسال فکر می کنم 20 نفر پذیرش روزانه داشتیم. نمرات را دقیقا نمی دانم چگونه بوده است اما نمرات یکی دو نفر از افرادی که شیراز و کرمان قبول شده بودند حدود 380 بود.
خواهش می کنم
دکترا
سه شنبه 8 دی 1394 11:59 ق.ظ
سلام
19 نفر روزانه درست میگم؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ظاهرا این گونه است.
اپیدمیولوژی
سه شنبه 8 دی 1394 11:58 ق.ظ
سلام ممنون از اطلاعات خوب این سایت
از این همکار محترممون که با عنوان میم پیام گذاشتن سوال کنم این ظرفیت یک نفری اضافه شده.دقیقا میدونن که هر دانشگاهی به تفکیک چندنفر ملی برمیدارن؟
و اینکه در مورد نمره ی زبان در مصاحبه اطلاعی دارند.
ممنونم ان شاءالله ایشان هم قبول شن
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
لطفا دوست عزیز جواب ایشان را بدهید.
در مورد زبان نمره آن بر اساس نمره مدرک زبان توسط خود وزارت اعمال می شود. اما قسمتی از نمره ای که اساتید می دهند تحت تاثیر مهارت های زبان انگلیسی دانشجویان است. ریز آن را نمی دانم به چه صورت است. دوستان اگر کسی اطلاعاتی دارد لطف کنند بیان نمایند.
ممنون از شما
انشالله قبول شوید
داوطلب
دوشنبه 7 دی 1394 10:02 ق.ظ
سلام
19نفر روزانه را من هم تایید می کنم.
به صورت موثق این خبر را شنیدم.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون از نظر شما.
اگر 19 نفر باشد فکر میکنم داوطلبان خیلی دچار استرس و ترس از کم بودن ظرفیتها نشوند.
دوشنبه 7 دی 1394 09:09 ق.ظ
در محاسبه نمره تراز به اینکه حداکثر درصد در ان درس بین دانشجویان چند بوده بستگی داره که قبلا محاسبه نمیشد. مثلا اگر الان درسی را بالا بزنیم که دیگران پایین زده باشه خصوصا درس اصلی باشه که ضریب بالاتری نیز داشته باشه روی رتبه تاثیر زیادی داره . امسال نمره تراز برای هردرس در کارنامه را اعلام میشود
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : نحوه محاسبه نمره تراز را می دانم. اما باید به این مساله توجه کنیم که تراز زمانی خیلی تاثیرگذار است که تعداد دروس زیاد باشد و ناهمگونی بین داوطلبان هم همینطور. اما در خصوص داوطلبان اپیدمیولوژی اصلا این گونه نیست اول اینکه معمولا در تمامی سالها نمرات و درصدهای دانشجوها خیلی نردیک به هم است و در تک تک دروس نیز معمولا همین گونه است و درصد خیلی متفاوتی نداریم همین دو مورد باعث می شود که تراز خیلی تاثیری رد جابجایی رتبه ها نداشته باشد وعملا نمره خالص تعیین کننده رتبه خواهد بود. برای مثال شما هیچ وقت کسی را پیدا نمی کنید که درس اصول را 100 درصد زده باشد و معمولا 90 و بالاتر هم نمی شود بطور میانگین اونهایی که قبول می شوند حدود 70 تا 75 درصد می زنند شاید چند نفری باشند که 80 درصد زده باشند بنابراین اختلافها خیلی چشمگیر نیستند. این مساله در بین دانشجویان اییدمیولوژی همیشه رخ می دهد و حتی در آزمون ارشد هم درصدها خیلی نزدیک به هم است و به همین دلیل است که قبولی در آزمونهای اپیدمیولوژی سخت و طاقت فرساست نسبت به سایر رشته های مشابه.
دوشنبه 7 دی 1394 08:54 ق.ظ
سلام . امسال قبولی براساس نمره تراز هست . با محاسبه نمره کل نمیشه پیش بینی کزد قبول می شوید یا نه . در دفترچه ثبت نام دکتری امسال نیز در مورد محاسبه نمره تراز و اعلام رتبه براساس ان ذکر شده
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
همه ساله قبولی بر حسب نمره تراز بوده است. مدل محاسبه آن هم بر اساس همین نمره ای است که خود دانشج مصاحبه کرده است. در هر حال به هر طریقی که نمره تراز حساب شود صد در صد نمره خالص داوطلب را منظور می کنند و با نمره مصاحبه جمع می شود که 70 کتبی است و 30 مصاحبه.
م
یکشنبه 6 دی 1394 04:37 ب.ظ
با سلامواحترام خدمت دوستان امسال فقط 4دانشگاه تهران ...بهشتی ...ایران و کرمان پذیرش میکنند و به ثول اساتید برد که من در خود مصاحبه ازشون پرسیدم گفتند هردانشگاهی یک نفر سهمیه رو افزایش داده و 19 نفر خواهند گرفت ...منظورم مقطع روزانه هست و از این خبر مطمینم...به قول استادم امسال نمرات بچه ها بیشتر بین 90 تا 95 بودولی بچه ها در مصاحبه تجربه بیشتری داشته اند و رزومه شون بالاتر بوده یعنی نمرات مصاحبه بیشتر از پارسال خواهد بود ولی نمرات کتبی کمتر ...اخرین نمره قبولی پارسال هم 374 بوده ...به قول استادم به احتمال زیاد امسال افرادی که نمره بالای 370 داشته باشند جز قبول شدگان خواهند بود...من خودم لب مرزی هستم انشالله که خبر قبولی دوستان رو در مقطع دکتری امسال بشنویم
و من الله توفیق
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : با سلام
خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما
دوستان می توانند از این اطلاعات استفاده کنند.
ممنونم
داوطلب
شنبه 5 دی 1394 09:57 ق.ظ
سلام.
امسال مصاحبه بودم،از منشی مصاحبه که پرسیدم گفت59نفر مصاحبه شدند.
من جزء آخرین افراد بودم.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
والله با این نظراتی که دوستان و شما داده اید قضاوت سخت می شود. باید توجه کنیم که معمولا هر سال بین الملل حدود 10 نفری پذیرش دارند که البته تعداد واقعی افرادی که پذیرش نهایی بین الملل می شوند و در آن ادامه تحصیل می دهند کم است(به دالیل هزینه ها و ..) حال اگر مثلا 15 نفر پذیرش روزانه و 10 نفر پذیرش بین الملل داشته باشیم 25 نفر مجموع آن می شود و دو برابر آن 50 نفر می شود که برای مصاحبه باید بروند. راستش دوستان که گفتند 38 نفر خیلی تعجب کردم ولی دوستان دیگر هم همان 38 نفر را تایید کردند. در کل الان من نمی دانم واقعا چند نفر مصاحبه رفته اند اما احتمال می دهم پذیرش امسال کم باشد و با توجه به رویکرد وزارت بهداشت پذیرش بین الملل احتمالا زیاد خواهد بود.
خیلی ممنون از همراهی شما و سایر دوستان که باعث می شود اطلاعات خوبی به دست سایر دانشجو ها نیز برسد.
ممنون
جمعه 4 دی 1394 07:40 ب.ظ
سلام آقای دکتر بچه ها درست میگن من خودم پرسیدم و 38نفر دعوت به مصاحبه شدند.حالا از نظر شما با توجه به اینکه شیراز نمیگیره چند نفر دولتی ظرفیت داریم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام. ممنون از همراهی شما.
بنده نظرم را با توجه به صحت همان 38 نفر گفتم و فکر میکنم حدود 15 نفر پذیرش باشه شایدم کمتر. نمیشود پیش بینی بین المللهارو کرد. البته شایعه هایی هست مبنی بر اینکه امسال تبریز هم پذیرش خواهد داشت نمیدانم چقدر درست خواهد بود. اما کلا پیش بینی ظرفیتها سخت شده.
انشالله خبر قبولیتونو بشنویم در این سایت
م
جمعه 4 دی 1394 01:10 ب.ظ
به هرحال آقای عباسی امسال جو پرسنلی دانشگاه توانبخشی خوب بود، بخاطر همین لیست هم قابل رویت بود.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : خیلی خوبه اینجور بوده. از شما هم ممنونم که تجربیات و اطلاعات خود را به ما منتقل کردید.
ممنون از حضور گرمتان در سایت.
انشالله خبر قبولیتان را در همین سایت بشنویم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30